converse batai

Guminė legenda, arba inkariukų istorija

Rate this post

Inkariukai tai vieni iš labiausiai atpažinamų batų visame pasaulyje. Sunku sutikti kažką, kas nežino šitos klasikinės sportinės avalynės, pasitikrinančiose skirtingose stilizacijose. Metų begyje inkariukais nauduojosi įvairiausių subkultūrų nariai. Tai avalynė, kurioje galima sutikti šou bizneso žvaigždes, sporto žvaigždes ir paprastus žmones. Kokia istorija stovi už tokio kultinio tipo batų?

Nuo guminio pado iki įžymių visame pasaulyje inkariukų

Tikriausiai nedaug asmenų žino apie tai, bet inkariukų istorija siekia pirmos XIX amžiaus pusės. Didelę reikšmę šių batų sukurimui turėjo 1832 metai, kai Wait Webster įvedė nauduoti guminį padą. Šis atradimas pradžioje buvo naudojamas avalynėje krikietui ir važinėjimui bajsiklais, tai yra pramogoms besidžiaugiančioms dideliu populiarumu 70 XIX amžiaus metuose. Tačiau nebuvo tai tipiškai sportiniai batai. Tokie pradėjo būti produkuojami Josepho Wiliamo Fostero įmonės, ženklo Reebok tėvo. Firma buvo įsteigta 1890 metais Boltone pradėjo sportinės avalynės su guminio pado panauduojimu produkciją. Žinoma, nebuvo tai inkariukai formoje, kokią pažįstame šiuo metu, kadangi tokie pasirodė tik 1908 metais Jungtinėse Valstijose. Už to projekto stovėjo Marquis Mills Converse, kaip lengva sumąstyti, Converse ženklo steigėjas, kuris iki šiol džiaugiasi žmonių iš kiekvieno pasaulio krašto simpatija. Pirmas įvestas Marquiso modelis gavo pavadinimą All Star. Charakterizavosi guminiu padu ir juoda blauzda iš drobės. Pradžioje, šitie batai buvo dedikuoti krepšininkams. Paaukštintas blauzdos profilis, lengva konstrukcija, storas guminis padas gero sukibimo su grindimis darė, kad All Star puikiai pasitikrino krepšinyje. Atpažįstamu ženklo Converse ženklu tapo žvaigždė, kurią uždėdavo kauliuko teritorijoje. Šis simbolis iki šiol yra firminiu amierikietiško brendo ženklu. Converse darbas, nepaisant įdomios idėjos, nebuvo priimtas taip, kaip to buvo laukta. Suinteresuotumas aplink šiuos išskirtinius batus atsirado 1923 metais, kai ženklas sugalvojo pradėti bendradarbiauti su talentingu krepšininku – Charlsu „Chucku“ H. Tayloru. Firma pasirašė kontraktą su įeinančia žvaigžde, o pats sportininkas turėjo ne tik reklamuoti produktą, bet taip pat kaip ir tapo jo dalimi. Firma pradėjo ženklinti modelį All Star žaidėjo pavarde. Tai buvo priežastimi to, kad žmonės staigiai pradėjo stoti į eiles, kad turėti inkariukus su žvaigžde. Kas įdomu, modelis All Star yra vis gaminamas su Chucko Tayloro parašu, o jo populiarumas visai nenyksta.

Nuo kariuomenės iki civilinių

Inkariukų populiarumas išaugo 40 ir 50 XX amžiaus metais. Tai buvo laikotarpis, kad Jungtinių Valstijų armija įvėdė juos į savo įrangą kaip treningo batus. Amierikietiški kariai pamėgo inkariukus dėl didelio nauduojimo komforto ir pradėjo juos naudoti taip pat už tarnavimo kariuomeneje ribų. Dėka to, inkariukai tapdavo vis populiaresniais tarp civilinės liaudies, o parduotuvės pradėjo pastebėti augančius pardavimus.

Mada spalvotiems inkariukams

Kultinis ženklas Converse po metų juodų inkariukų gaminimo nusprendė šiek tiek paįvairinti pasiūlymą. Tam įtakos turėja mada tarp krepšininkų, kurie dažė savo batus primenančius klubų spalvas. Tai buvo labai geras perėjimas iš amerikietiško brendo pusės, nes dar labiau padidino inkariukų populiarumą. 50 ir 60 XX amžiaus metai tai laikas, kai inkariukai tapo populiarūs tarp muzikantų ir subkultūrų narių. Labai noriai jais naudojuosi modskai, hipiai ir bitnikai. Inkariukai tapo kažkokios rūšies bunto simboliu jaunimui manifestuojančiam savo pasipriešinimą sistemai. Buvo nepriklausomybės ir revoliucijos sinonimu.

Populiarumas už sporto ribų

Vėlesniuose metuose inkariukai vis rečiau buvo nauduojami sporte, dėl to, kad rinkoje debiutavo kiti sportinės avalynės tipai, daug labiau pažangūs technologiškai ir pritaikyti tam tikrai disciplinai. Tačiau, vis dar galima buvo juos matyti ant pankų, metalų ar net hip-hopų kojų. Inkariukai tai vieni iš nedaugelio batų, kuriuos noriai nešioja įvairių subkultūrų atstovai bei žmonės neturintys nieko bendro su subkultūromis.

Inkariukai Lenkijoje

Į mūsų šalį inkariukai atkeliavo 30 metuose praeito amžiaus. Jų gamybą užsiemė žinoma firma Stomil. Inkariukai Lenkijoje buvo vienais iš labiausiai charakterinių batų LLR metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.