Kaip nuo batų pašalinti kramtomąją gumą?

Posted on Posted inTipps

Rate this post

Šiais laikais deja ne visi elgiasi pagal savoir-vivre taisykles. Tinkamų manierų trūkumas lemia, jog galime ne tik stebėti, bet ir tapti aukomis veiksmų, prie kurių galima priskirti, pavyzdžiui, kramtomosios gumos išspjovimą ant šaligatvio. Toks elgesys yra netinkamas ne tik dėl kultūrinių priežasčių, bet ir dėl to, kad atsistoję ant kramtomosios gumos galime turėti sunkumų pašalindami nenorimą įsibrovėlį nuo batų. Todėl verta žinoti, kaip įveikti šią problemą, kuri tikrai bent kartą pasitaikė kiekvienam.

Nuo ko reikėtų pradėti?

Norėdami nuimti kramtomąją gumą nuo bato pado nenaudokime iškart visokių rimtų valymo priemonių, kadangi jos gali pasunkinti situaciją, o ne padėti. Iš pradžių reikia mažu peiliuku atkrapštyti kuo daugiau gumos nuo bato pado. Geriausia pasiimti kokį nors seną peiliuką, kurį po to galėsime negailėdami išmesti. Viskas dėl to, kad peiliukas po kramtomosios gumos šalinimo operacijos gali būti visas purvinas ir išvalę avalynę turėtume skirti laiko peiliuko valymui. Pastebėję, jog jau negalime peiliuku pašalinti daugiau gumos, galima imtis kitų priemonių.

Batai šaldiklyje

Nors kai kuriems tai gali skambėti keistai, tačiau vienas iš veiksmingų būdų, skirtų kramtomosios gumos šalinimui nuo bato pado, yra jų šaldymas. Žinoma, reikia prisiminti, kad neverta dėti avalynės tiesiai į įrenginį, bet pirma ją įdėti į plastikinį maišelį. Dėl žemos temperatūros poveikio guma turėtų sukietėti, kas leis paprasčiau ją nukrapštyti nuo sunkiai prieinamų bato vietų. Avalynė turėtų būti „paruošta“ po valandos šaldiklyje.

Jei negalime sutalpinti batų šaldiklyje arba neturime tam pakankamai laisvos vietos, galime pasinaudoti kitu gumos šaldymo būdu. Šaldiklio alternatyva yra ledukų pripildytas maišelis, kurį pridedame prie pado vietoje, kurioje prisiklijavo kramtomoji guma. Visą laiką tikriname, ar guma kietėja. Gali būti, jog norint visiškai pašalinti nešvarumus reikės keisti ledukus ir kartoti procedūrą.

Riešutų sviestas prieš kramtomąją gumą

Dar viena idėja, kuri gali nustebinti kai kuriuos skaitytojus. Idėja slypi tame, jog riešutų sviestu reikia patepti kramtomosios gumos išpurvintą vietą. Po to reikia šepetėliu nuvalyti šią bato dalį ir nuskalauti švariu vandeniu. Metodas atrodo keistas, bet dažniausiai veikia.

Tavo draugas WD-40

Ne vienas meistras puikiai žino, jog WD-40 turi daugybę tikrai nuostabių savybių, kurių nenumatė net jos gamintojais. Prieš panaudodami WD-40 pasirūpinkime kramtomosios gumos pašildymu siekdami jos suminkštėjimo ir galimybės lengviau ją pašalinti. Geras įrankis, leidžianti saugiai pašildyti purviną vietą, yra šiltos srovės funkciją turintis fenas. Kai temperatūra pakils iki temperatūros tinkamos tam, kad guma taptų minkšta, reikiamą vieta patepame WD-40 priemone, o po to nuvalome popieriniu rankšluosčiu. Stiprių nešvarumų atveju gali prireikti kelių šios procedūros pakartojimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.