Creepersai

Nuo maištaiutuojų iki žvaigždžių – creepersai po padidinamuoju stiklu

Rate this post

Batai, kurie sukelia ribines emocijas ir paskutiniuose sezonuose sugrįžo į mados pasaulį. Creepersai buvo naudojami britiškų kareivių, o vėliau, kaip daugelis militarinio garderobo elementų, pateko į kasdieninę madą. Verta pažiūrėti į šių batų istoriją, nes yra išties įdomi.

Britų armija, pankai ir  gotai

Nors paskutiniuose sezonuose tai būtent creepersai džiaugiasi dideliu populiarumu, jie buvu sukurti jau seniai. Norint siekti šios avalynės istoriją, reikia sugrįžti į II pasaulinio karo laikus, nes būtent tuo laikotarpiu galima buvo juos matyti ant britiškų kareivių kojų. Creepersai, po ilgos karjeros armijoje, galu gale perejo prie civilių. Kaip pirmi, jais pradėjo naudotis pankų subkultūros atstovai. Jiems patiko, visų pirma, storas padas, atpažįstamas creepersų elementas. Batai iki šiol yra siejami pagrinde su pankais, nors jų nevengė, tarp kitko, gotai ir japoniški visual kei.

Populiarumas 90 metuose

Tikras „boomas” creepersams atėjo 90 metais praėjusio amžiaus. To priežastimi buvo mada batams ant dižiulių išmerų platformų, kuriuos populiarino, tarp kitko, amerikietiškos dainininkės.

Kaip batai nuo maištautojų pateko į pasaulinės šlovės projektantų kolekcijas?

Šita avalynės rušis yra populiari tarp gražiosios lyties atstovių, kurios mėgsta aukštus batus labiau nei vyrai. Creepersai, po ilgo nebuvimo mados pasaulyje, sugrįžo garsiai, taip pat į žinomų tinklinių drabužių parduotuves, kaip ir mados podiumus žinomiausių projektantų kolekcijose. Šiuolaikiniai dizaineriai įdėjo naują gyvenimą į tokios rušies batus, kuriant daug naujų, dažnai šiuolaikiškų, interpretacijų kultinės avalynės atžvilgiu. Daugelyje atvejų šiuolaikiniai creepersai charakterizuojasi plonesniu padu palyginus su jų senesnemis atitikmenimis. Dažnai gamintojai naudoja inovacines pūtas, kurios nuo ilgo laiko puikiai pasitikrina sportiniuose modeliuose. Tokios modifikacijos sumažina batų svorį ir padarė, kad creepersai tapo patogesni, kas gali susidoroti su aktualiais klientų reikalavimais naudojimo komforto klausime.

Ant parduotuvių lentynų šiandien pamatysime daug įvairiausių creepersų, skirtingose koloristinese versijose ir su skirtingais raštais, printais ar priedais, tokiais kaip cekinai, smeigės, gipiuras ar brokatas. Klientai turi iš ko rinktis ir gali išsiskirti iš minios creepersų dėka, kas daro įtakos tam, kad batai vėl džiaugiasi mados mylėtojų simpatija.

Kas nešioja creepersus?

Šiandien creepersų siekia žinomi žmonės, pavyzdžiui, dainininkės ar blogerės. Neretai su creepersai galima pamatyti Rihanną, Ritą Orą, Jessie J ar Miley Cyrus. Lenkijoje ne vieną kartą su jais pasirodė Maffashion, populiari mados blogerė.

Creepersai stilizacijose

Creepersai siūlo labai plačias galimybes stilizacijoms kurti. Galima juos nešioti su daugeliu garderobo elementų, kaip ir streetweariniame styliuje, kaip ir casualiniame. Batai puikiai prezentuojasi klasikinių marškinėlių, marškinių, oversizinių megztinių ar bluzonų su užrašais kompanijoje. Tinka prie suknelių, sijonų, kelnių ir šortų. Viskas priklauso nuo asmeninių tam tikro žmogaus norų ir stilizacijos formalumo, kokį norime sukurti. Creepersai pasitikrina kaip batai kiekvienai dienai, todėl sėkmingai galima jais nauduotis, norint išeiti pasivaikščioti ar į kiną. Jie taip pat gali būti idealiu vakarėlinio įvaizdžio papildymu, ypač tos mažiau konvencjonalios versijos, pagražintos cekinais ar brokatais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.